2019 BOA San Antonio Super Regional Championship, presented by Yamaha
Nov 1-2
San Antonio, TX

Finals - Saturday

All times in EASTERN and subject to change.

8:00 PM

National Anthem - Texas State University

8:15 PM

Class A Exhibition: Collinsville (OK)

8:30 PM

James Bowie (TX)

8:45 PMKeller (TX)
9:00 PM

Round Rock (TX)

9:15 PMPearland (TX)
9:30 PM

The Woodlands (TX)

9:45 PM

Flower Mound (TX)

10:00 PML.D. Bell (TX)
10:15 PM

Ronald Reagan (TX)

10:30 PMMarcus (TX)
10:45 PMVista Ridge (TX)
11:00 PM

Claudia Taylor Johnson (TX)

11:15 PMVandegrift (TX)
11:30 PMHebron (TX)
11:45 PMLeander (TX)
12:00 AM

Class AA Exhibition: Roma (TX)

12:15 AM

Finale - Presentation of Awards

Prelims/Finals - Saturday

All times in EASTERN and subject to change.

Time (ET)

BOA San Antonio Super - Saturday

8:00 AMMarcus (TX)
8:15 AMSan Benito (TX)
8:30 AMHebron (TX)
8:45 AMLa Joya (TX)
9:00 AM

Timber Creek (TX)

9:15 AM

Burleson Centennial (TX)

9:30 AMWylie East (TX)
9:45 AM

Mission Veterans Memorial (TX)

10:00 AMKlein Oak (TX)
10:15 AMPearland (TX)
10:30 AMVista Ridge (TX)
10:45 AM

The Woodlands (TX)

11:00 AMRoma (TX)
11:15 AM

Break

11:30 AMPioneer (TX)
11:45 AM

Hidalgo Early College (TX)

12:00 PMCy-Fair (TX)
12:15 PMOak Ridge (TX)
12:30 PM

Edinburg North (TX)

12:45 PMClear Creek (TX)
1:00 PMWakeland (TX)
1:15 PM

George Ranch (TX)

1:30 PMPlano East Senior (TX)
1:45 PM

Friendswood (TX)

2:00 PMWylie (TX)
2:15 PMGranbury (TX)
2:30 PM

College Park (TX)

2:45 PM

James E. Taylor (TX)

3:00 PMDawson (TX)
3:15 PM

Juarez-Lincoln (TX)

3:30 PMProsper (TX)
3:45 PM

North Shore Senior (TX)

4:00 PML.D. Bell (TX)
4:15 PMAledo (TX)
4:30 PM

EXHIBITION: UT Austin

4:45 PM

Presentation of Awards



8:00 PM

National Anthem - Texas State University

8:15 PM

Class Exhibition (if needed)

8:30 PM

First Performing Finalist

12:00 AM

Finals Competition Ends

12:15 AM

Finale - Presentation of Awards

Prelims - Friday

All times in EASTERN and subject to change.

Time (ET)

BOA San Antonio Super - Friday

9:15 AMForney (TX)
9:30 AMUnited (TX)
9:45 AMPaetow (TX)
10:00 AMEast View (TX)
10:15 AMJourdanton (TX)
10:30 AMKaty (TX)
10:45 AM

Smithson Valley (TX)

11:00 AM

Obra D. Tompkins (TX)

11:15 AM

New Braunfels (TX)

11:30 AMBreak
11:45 AM

Cedar Ridge (TX)

12:00 PMMcCollum (TX)
12:15 PM

Robstown Early College (TX)

12:30 PMWestwood (TX)
12:45 PM

Sandra Day O'Connor (TX)

1:00 PMDel Rio (TX)
1:15 PM

Legacy of Educational Excellence (TX)

1:30 PMWestlake (TX)
1:45 PM

Byron P. Steele (TX)

2:00 PM

James Madison (TX)

2:15 PMWaller (TX)
2:30 PMBreak
2:45 PMLehman (TX)
3:00 PM

Keller Central (TX)

3:15 PM

Douglas MacArthur (TX)

3:30 PM

John B. Alexander (TX)

3:45 PMKeller (TX)
4:00 PM

Robert E. Hendrickson (TX)

4:15 PM

James Bowie (TX)

4:30 PM

Ronald Reagan (TX)

4:45 PMClear Brook (TX)
5:00 PM

Claudia Taylor Johnson (TX)

5:15 PMBreak
5:30 PMPalmview (TX)
5:45 PMPflugerville (TX)
6:00 PMVandegrift (TX)
6:15 PMLeander (TX)
6:30 PMVista Ridge (TX)
6:45 PMMcNeil (TX)
7:00 PMCedar Park (TX)
7:15 PM

Cypress Falls (TX)

7:30 PMWeiss (TX)
7:45 PM

Archbishop Alter (OH)

8:00 PMBreak
8:15 PM

Round Rock (TX)

8:30 PMWestlake (UT)
8:45 PMConroe (TX)
9:00 PMCoppell (TX)
9:15 PM

Flower Mound (TX)

9:30 PMCollinsvolle (OK)
9:45 PMRouse (TX)
10:00 PMHollister (MO)
10:15 PM

Vista Murrieta (CA)

10:30 PMTom Glenn (TX)
10:45 PMLake Travis (TX)
11:00 PM

William H. Taft (TX)