2018 Bands of America San Antonio Super Regional, pres. by Yamaha
San Antonio, TX
Nov 2-3, 2018

Day 2 - 2018 Bands of America San Antonio Super Regional Championship, presented by Yamaha

All times local to venue and subject to change.

7:00 AM

New Braunfels (TX)

7:15 AMVista Ridge (TX)
7:30 AMRoma (TX)
7:45 AM

John M. Harlan (TX)

8:00 AMSouthwest (TX)
8:15 AMAlvin (TX)
8:30 AMAledo (TX)
8:45 AMAzle (TX)
9:00 AMOak Ridge (TX)
9:15 AMPearland (TX)
9:30 AMBREAK
9:45 AMValley View (TX)
10:00 AML.D. Bell (TX)
10:15 AMClear Brook (TX)
10:30 AM

Friendswood (TX)

10:45 AM

James Martin (TX)

11:00 AM

College Park (TX)

11:15 AMHebron (TX)
11:30 AM

Hidalgo Early College (TX)

11:45 AM

Lubbock-Cooper (TX)

12:00 PM

Timber Creek (TX)

12:15 PMKlein Oak (TX)
12:30 PM

Camdenton (MO)

12:45 PM

The Woodlands (TX)

1:00 PMMission (TX)
1:15 PM

Plano East Senior (TX)

1:30 PMWylie (TX)
1:45 PMMarcus (TX)
2:00 PMProsper (TX)
2:15 PMCoppell (TX)
2:30 PMHaltom (TX)
2:45 PMSpring (TX)
3:00 PMPioneer (TX)
3:15 PM

Claudia Taylor Johnson (TX)

3:30 PM

EXHIBITION - Texas A&M-Commerce

3:45 PMPrelim Awards




7:00 PMNational Anthem
7:15 PMClass Exhibition
7:30 PMFirst Finalist
11:00 PM

EXHIBITION - Lamar University

11:15 PMFinal Awards

Day 1 - 2018 Bands of America San Antonio Super Regional Championship, presented by Yamaha

All times local to venue and subject to change.

8:00 AMHutto (TX)
8:15 AM

Smithson Valley (TX)

8:30 AM

Veterans Memorial (TX)

8:45 AM

Edinburg North (TX)

9:00 AMRobinson (TX)
9:15 AM

George Ranch (TX)

9:30 AM

James Madison (TX)

9:45 AMWagner (TX)
10:00 AM

Robert E. Hendrickson (TX)

10:15 AMEarl Warren (TX)
10:30 AMBREAK
10:45 AM

Douglas MacArthur (TX)

11:00 AM

Seven Lakes (TX)

11:15 AMMcNeil (TX)
11:30 AM

Louis D. Brandeis (TX)

11:45 AMOdem (TX)
12:00 PMCuero (TX)
12:15 PM

William H. Taft (TX)

12:30 PM

Sandra Day O'Connor (TX)

12:45 PMEast View (TX)
1:00 PM

Jack C. Hays (TX)

1:15 PMTom Glenn (TX)
1:30 PMBREAK
1:45 PM

Byron P. Steele (TX)

2:00 PM

Churchill Fulshear (TX)

2:15 PMRouse (TX)
2:30 PMLehman (TX)
2:45 PMWeiss (TX)
3:00 PMLake Travis (TX)
3:15 PMWestlake (TX)
3:30 PMCalallen (TX)
3:45 PM

Round Rock (TX)

4:00 PM

Cedar Ridge (TX)

4:15 PMBREAK
4:30 PM

Winston Churchill (TX)

4:45 PM

The Ann Richards School (TX)

5:00 PMVandegrift (TX)
5:15 PM

Legacy of Educational Excellence (TX)

5:30 PMWaller (TX)
5:45 PMBREAK
6:00 PM

Flower Mound (TX)

6:15 PM

John B. Alexander (TX)

6:30 PMPaetow (TX)
6:45 PM

James Bowie (TX)

7:00 PMWestwood (TX)
7:15 PMLeander (TX)
7:30 PM

Ronald Reagan (TX)

7:45 PMCedar Park (TX)
8:00 PMDel Rio (TX)
8:15 PMPflugerville (TX)
8:30 PM

Keller Central (TX)

8:45 PMSaginaw (TX)
9:00 PM

James E. Taylor (TX)

9:15 PM

Juarez-Lincoln (TX)

9:30 PMKeller (TX)
9:45 PM

Friday Competition Concludes