Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caden Kerr
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Mill Valley
Mill Valley Girls
Mill Valley High
North Fayette Valley
Shawnee-Mill Valley HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 0:40
E. Mock
Lawrence
Girls Sunflower League Championships
Placements
140
02/03
L
F 2-0 0:40
G. Diaz
Olathe West
Girls Sunflower League Championships
Rd 5 - Cons Semi & 7th
140
02/03
L
F 2-0 0:45
A. Lennard
Olathe East
Girls Sunflower League Championships
Rd 2 - Quarter & WB 1
140
01/27
L
F 2-0 0:33
G. Guillory
Park Hill South
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Round 2 (24 Man)
140 Championship
01/27
L
F 2-0 0:40
M. Sharp
Olathe North
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Round 1 (24 Man)
140 Championship
01/20
L
F 2-0 1:11
A. Lailson-Ingram
Springdale
De Soto Wrestling Girls Invitational
Champion
140
01/20
W
F 8-0 3:42
E. Bowman
Altamont-Labette County HS
De Soto Wrestling Girls Invitational
Round 4
140
01/20
W
F 5-6 4:18
V. Leach
Topeka-Highland Park HS
De Soto Wrestling Girls Invitational
Round 2
140
01/20
L
F 10-0 5:39
A. Paskow
Junction City HS
De Soto Wrestling Girls Invitational
Round 1
140
01/06
L
F 2-2 1:56
E. Miller
Topeka-Washburn Rural HS
Lady Vikes Invitational
Placement Matches
140
01/06
L
F 3-3 5:31
K. Dinkel
Hays HS
Lady Vikes Invitational
Round 5 Cons W/SF
140
01/06
L
F 2-0 0:53
E. Blanco
Topeka-Washburn Rural HS
Lady Vikes Invitational
Round 4
140
01/06
L
F 2-0 0:36
L. Burton
Hays HS
Lady Vikes Invitational
Round 3
140
12/09
W
F 2-0 1:13
E. LeManske
Kansas City-Piper HS
Belton Lady Pirate Invitational
Wrestlebacks
140
12/09
L
F 2-0 0:46
B. Kleoppel
Odessa
Belton Lady Pirate Invitational
Placement Matches
140
12/09
L
F 2-1 1:27
M. Lightner
Fort Osage
Belton Lady Pirate Invitational
Semis & Consolation
140
12/09
W
M FOR 0-0
D. Shoemaker
Oak Grove
Belton Lady Pirate Invitational
Quarterfinals
140
12/09
W
F 4-3 1:01
E. LeManske
Kansas City-Piper HS
Belton Lady Pirate Invitational
Round 4 (24 Man)
140
12/09
L
F 2-0 0:48
W. Smith
Odessa
Belton Lady Pirate Invitational
Round 2 (24 Man)
140
12/09
L
F 4-2 0:49
A. Thompson
Willard
Belton Lady Pirate Invitational
Round 1 (24 Man)
140
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-0 0:34
R. Herndandez
Topeka-Highland Park
KSHSAA Girls 6A-5A Regional B
Round 4
130
02/11
L
F 2-0 0:41
I. Reyes
Tecumseh-Shawnee Heights
KSHSAA Girls 6A-5A Regional B
Round 1
130
01/27
W
DEC 11-4
B. Radloff
MFL MarMac
2023 Upper Iowa Conference Tournament
Round 5
138
01/27
W
F 10-0 2:50
D. Taylor
South Winneshiek
2023 Upper Iowa Conference Tournament
Round 2
138
01/26
W
F 2-0 0:52
A. Sandoval
Clayton Ridge
2023 Upper Iowa Conference Tournament
Round 1
138
01/21
L
F 2-0 1:39
L. Burroughs
Blue Valley
Southside Slam
Round 5 - Conso Placement Matches
130
01/21
L
F 2-3 2:12
B. Rich
Tonganoxie
Southside Slam
Championship Round 3
130
01/21
L
F 3-0 1:05
A. Wright
Campus
Southside Slam
Championship Round 2
130
01/21
L
F 4-0 3:53
I. Crapp
Fennimore
Denver Duals
Round 1 (4 Team)
138
01/21
L
F 9-4 5:06
P. Anderson
NH/TV
Denver Duals
Round 2 (4 Team)
138
01/21
L
F 2-0 1:05
C. Wheeer
Ozark
Southside Slam
Championship Round 1
130
01/14
L
FOR 0-0
B. Holton
Hudson
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Championship
138
01/14
W
DEC 7-3
E. Boothroyd
West Hancock, Britt
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Consolation Semifinal
138
01/14
L
F 4-6 3:11
K. Wilken
Nashua-Plainfield
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/14
W
MD 14-2
C. Hassin
East Marshall/GMG
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Quarterfinals (8 Man)
138
01/11
W
MD 11-1
C. Tracy
Maquoketa
Bellevue/Jesup/Maquoketa/North Fayette
Champ. Round 1
138
01/11
W
F 5-0 2:00
B.
Jesup
Bellevue/Jesup/Maquoketa/North Fayette
Champ. Round 1
138
01/08
L
FOR 0-0
A. Garcia
Overland Park-Blue Valley West
2023 BVSW T Wolves Xtreme JV Open
Round 5
Girls 130 C
01/08
W
F 2-0 1:49
B. Seek
Paola
2023 BVSW T Wolves Xtreme JV Open
Round 4
Girls 130 C
01/07
L
F 0-0 5:00
C. Korsmo
Crestwood, Cresco
Flanagan 2023
Finals/Round 3
138
01/07
L
F 2-0 1:08
B. Candelario
Topeka-Washburn Rural
2023 BVSW T Wolves Xtreme JV Open
Round 3
Girls 130 C
01/07
L
F 4-2 2:00
E. Hill
Topeka-Washburn Rural
2023 BVSW T Wolves Xtreme JV Open
Round 2
Girls 130 C
01/07
W
DEC 4-0
B. Dean
Waterloo West
Flanagan 2023
Semis/Round 2
138
01/07
W
F 10-0 5:15
L. Cain
Dubuque Senior
Flanagan 2023
Qtrs/Round 1
138
01/06
W
F 4-1 0:51
A. Sandoval
Clayton Ridge
UIC Duals
Round 1
138
01/06
L
DEC 5-1
C. Holm
South Winneshiek
UIC Duals
Round 1
138
12/09
L
F 2-0 0:32
A. Fredrickson
Washburn Girls
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
G130
12/09
W
FOR 0-0
K. Wingender
Bennington Girls
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
G130
12/09
L
F 2-0 0:26
E. Gregg
Treynor Girls
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 1 (24 & 40 Man Only)
G130
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-0 0:49
B. Engel
West Delaware
IHSAA State Championships
1st WB
2A-132
02/17
L
Replay
F 7-3 4:52
M. Robbins
Greene County
IHSAA State Championships
Round 1
2A-132
02/12
L
F 8-4 2:29
C. Olson
Union, La Porte City
IHSAA 2A Dist 5 @ New Hampton
1st & 3rd (4 Man)
132
02/12
W
DEC 5-0
N. Lopez
Charles City
IHSAA 2A Dist 5 @ New Hampton
Semifinals (4 Man)
132
02/12
W
NC 0-0
N. Lopez
Charles City
IHSAA 2A Dist 5 @ New Hampton
2nd Place Match (4 Man)
132
02/05
W
Replay
DEC 6-4 SV
E. Praska
New Hampton/Turkey Valley
IHSAA 2A Sectional 10 @ Independence
2nd Place Match (8 Man)
132
02/05
L
Replay
F 2-2 1:46
C. Olson
Union, La Porte City
IHSAA 2A Sectional 10 @ Independence
1st and 3rd Place
132
02/05
W
Replay
F 2-0 1:14
N. Feldpausch
BCLUW-SH
IHSAA 2A Sectional 10 @ Independence
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
12/04
L
FOR 0-0
B. Birchman
Fennimore
Cliff Keen Independence Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
12/04
W
Replay
MD 9-0
N. Noland
Carlisle
Cliff Keen Independence Invitational
3rd Wrestleback (32 Man)
132
12/04
L
Replay
F 7-0 2:16
W. Vlasek
Prairie, Cedar Rapids
Cliff Keen Independence Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
132
12/04
W
Replay
DEC 5-1
A. Cook
Xavier, Cedar Rapids
Cliff Keen Independence Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
132
12/03
L
Replay
F 6-1 1:36
B. Frazier
Notre Dame, Burlington
Cliff Keen Independence Invitational
Round 2 (32 Man)
132
12/03
W
Replay
DEC 5-2
C. Seaba
Clarion-Goldfield-Dows
Cliff Keen Independence Invitational
Round 1 (32 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024