Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Thomson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
MI
Michigan
Roughneck
Roughneck wrestling
Roughnecks WC
Utica
Utica HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
Replay
DEC 7-3
N. Carter
Clarkston HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D1-132
03/02
L
Replay
DEC 12-7
L. Fitzpatrick
Rockford HS
MHSAA Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D1-132
03/02
W
F 2-0 0:21
O. Perry
Romeo HS
MHSAA Championships
3rd Wrestleback
D1-132
03/01
W
Replay
MD 13-3
K. Fielder
Milford HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D1-132
03/01
L
Replay
F 2-7 2:54
N. Carter
Clarkston HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D1-132
02/17
W
MD 12-2
O. Perry
Romeo HS
MHSAA Regional 4-1
Placement Matches (8 Man)
132
02/17
W
F 7-0 1:57
K. Tran
Warren Mott HS
MHSAA Regional 4-1
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/17
W
F 5-0 1:25
D. Young
Ferndale HS
MHSAA Regional 4-1
Quarterfinals (8 Man)
132
02/10
L
M FOR 0-0
J. Gawlowski
Dakota HS
MHSAA District 7-1
Placement
132
02/10
W
F 7-0 2:37
N. Zydel
L`Anse Creuse North HS
MHSAA District 7-1
Round 4 (16 and 32 Man)
132
02/10
W
F 2-0 0:33
V. Jaliparthi
Athens HS (Troy)
MHSAA District 7-1
Round 3 (16 and 32 Man)
132
02/08
W
F 7-1 1:20
G. Eliakis
Romeo HS
MHSAA Team District 126
Round 1
138
02/07
W
F 2-0 1:06
D. Fandakly
Stoney Creek HS
MHSAA Team District 126
Round 1
138
02/03
W
F 2-2 0:39
J. Gawlowski
Dakota
2024 MAC Red/White Championship
Placement Matches (16 Man)
132
02/03
W
F 2-0 0:42
I. Ambrose
Utica
2024 MAC Red/White Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/26
W
F 9-0 1:10
Z. Shaffer
Utica Ford II HS
MAC White Quad #3
Round 1
138
01/20
W
DEC 9-2
A. Boyer
Union City HS
2024 Hudson Super 16
Placement Matches
132
01/20
W
MD 10-2
C. Playford
Jonesville HS
2024 Hudson Super 16
Semis & 3rd WB (16 Man); Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/20
W
F 8-0 2:35
C. Trevino
Adrian HS
2024 Hudson Super 16
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/20
L
F 18-5 4:37
A. Lane
Dundee HS
2024 Hudson Super 16
QF & 1st WB (16 Man); QF (8 Man)
132
01/20
W
F 8-2 4:23
L. Mohr
Madison HS
2024 Hudson Super 16
Round 1 (16 Man)
132
01/11
W
F 0-0
J. Aguilar
Warren Mott HS
Warren Mott HS @ Utica HS
Round 1
138
01/11
W
F 9-0 2:39
J. Aguilar
Warren Mott HS
M.A.C. WHITE QUAD #1
Round 1
138
01/10
W
F 2-0 0:34
T. Minowa
Lamphere HS
M.A.C. WHITE QUAD #1
Round 1
132
01/06
W
F 12-6 4:24
B. Szucs
OA Carlson HS
Dick Welsh Duals
Round 1
132
01/06
W
F 9-6 4:24
B. Szucs
OA Carlson HS
Dick Welsh Duals
Round 1
132
01/06
W
F 2-0 0:33
E. Schnarr
Stoney Creek HS
Dick Welsh Duals
Round 1
132
01/06
W
F 2-0 0:16
A. Ayala
Airport HS (Carleton)
Dick Welsh Duals
Round 1
132
01/05
W
F 8-2 1:15
M. Smith
Port Huron Northern HS
Fraser Crossover Quad
Round 1
138
01/04
W
F 5-0 0:52
E. Hatcher
L`Anse Creuse North HS
Fraser Crossover Quad
Round 1
138
12/21
W
F 8-0 2:38
L. Gartin
Algonac
2023 Macomb County Invitational Classic
First Place Match
132
12/21
W
F 4-1 2:00
J. Gawlowski
Dakota
2023 Macomb County Invitational Classic
Semifinals
132
12/21
W
F 5-0 0:57
C. Todd
Armada
2023 Macomb County Invitational Classic
Quarterfinals & 2nd WB
132
12/20
W
F 4-0 0:43
Z. Richardson
Roseville
2023 Macomb County Invitational Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/20
W
F 5-0 0:53
G. Degowske
Algonac
2023 Macomb County Invitational Classic
Round 1 (32 Man)
132
12/16
W
F 2-0 0:42
N. Anucinski
Grosse Pointe North HS
Norsemen Classic
Round 1
132
12/16
W
F 4-0
E. Miller
Fraser HS
Fraser HS @ Utica HS
Round 1
132
12/16
W
F 2-0 0:38
G. Houthoofd
Lakeview HS - St Clair Shores
Norsemen Classic
Round 1
132
12/14
W
F 2-0 0:56
A. Hosier
Chippewa Valley HS
Utica Quad
Round 1
132
12/14
W
F 2-0 0:39
R. Twomey
Ferndale HS
Utica Quad
Round 1
138
12/07
W
F 13-0 3:07
A. Alvarez
Armada HS
Armada Quad
Round 1
138
12/06
W
F 4-0 1:22
L. Pattison
Royal Oak HS
Armada Quad
Round 1
138
10/01
L
Replay
F 7-3 4:42
A. Polk
Pontiac Elite
2023 Grappler Fall Classic
placements
140
10/01
W
Replay
TF 17-2 5:32
B. Nezbeth
Louisville WC
2023 Grappler Fall Classic
semi
140
10/01
W
F 5-0 0:45
P. Dimmitt
Unattached
2023 Grappler Fall Classic
quarters
140
10/01
W
F 5-1 2:43
R. Romano
Independence
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
140
09/30
L
DEC 11-6
C. Stonitsch
LWWC
2023 Grappler Fall Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
140
09/30
L
F 12-1 3:31
E. Gosz
SPAR
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
140
09/10
L
Replay
MD 10-2
J. Bradley
Cowan
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi 2,4,6 vs. Quarters
141
09/10
L
Replay
DEC 9-7
W. Cooksey
Bloomington South
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi1,3,5 and 128 Round 4
141
09/10
W
Replay
F 8-2 2:54
B. Cannon
Pike
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
141
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU 10-0 0:49
H. Hackbarth
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
138 lbs
07/21
L
Replay
VSU1 10-2 2:27
Z. Marrero
Colorado
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
138 lbs
07/21
W
Replay
VFA 0:11 4-0
D. Lietzau
Wisconsin
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
138 lbs
07/21
W
Replay
VSU 9-0 1:04
O. Walker
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
138 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 1:09
C. Collins
Arizona
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 128 #2
138 lbs
07/17
L
Replay
VSU 11-0 1:42
P. Kelly
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
138 lbs
05/21
W
Replay
TF 15-4 1:52
J. Collins
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Placement
145
05/21
W
Replay
F 7-7 2:54
F. Merrill
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 9
145
05/21
W
Replay
DEF 8-7 1:38
B. Capitosti
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 8 SF
145
05/21
W
Replay
TF 12-3 2:28
M. Iii
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 7
145
05/21
L
Replay
F 12-13 4:39
K. Inman
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 6 QF
145
05/21
W
FOR 0-0
P. Mullen
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 4
145
05/21
W
Replay
TF 8-0 0:30
N. Wilson
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 2
145
04/22
W
TF 10-0 1:02
C. Whitaker
Catbirds
Michigan Grappler Freestyle Duals
Round 1 (8 Team)
145
04/22
W
F 4-0 0:37
K. Mishler
SAW
Michigan Grappler Freestyle Duals
Placement Matches (8 Team)
145
04/22
L
F 6-3 3:00
C. Miller
West Michigan Landsharks
Michigan Grappler Freestyle Duals
Round 2 (8 Team)
145
04/22
L
TF 13-3 2:13
B. Cosby
Dundee
Michigan Grappler Freestyle Duals
Round 3 (8 Team)
145
04/22
L
F 18-10 4:25
M. Wilson
Michigan Grappler Blue
Michigan Grappler Freestyle Duals
Cross Bracket (8 Team)
145
03/04
L
Replay
DQ 1-2
A. Kunjadia
Salem HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D1-132
03/03
L
Replay
F 8-0 5:12
D. Heethuis
Detroit Catholic Central HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D1-132
03/03
W
Replay
DEC 14-7
L. Fitzpatrick
Rockford
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D1-132
02/10
W
MD 10-2
L. Shamoun
Troy HS
MHSAA Team District 126
Round 1
132
02/04
L
DEC 8-4
A. Angelo
Romeo
2023 MAC Red/White Championship
Placement Matches (16 Man)
132
02/04
W
DEC 6-4
C. Palazzolo
Dakota
2023 MAC Red/White Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/04
W
F 7-2 2:27
K. Tran
Warren Mott
2023 MAC Red/White Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/21
L
F 7-2 2:10
J. Pearson
Kingsley Area HS
2023 Hudson Super 16
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/21
L
F 12-4 5:37
L. Crance
Union City HS
2023 Hudson Super 16
QF & 1st WB (16 Man); QF (8 Man)
132
01/21
W
MD 11-3
B. Anspaugh
Northwest HS
2023 Hudson Super 16
Round 1 (16 Man)
132
01/14
W
DEC 9-6
A. Najjar
Bloomfield Hills
Lapeer Lightning Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
01/14
L
F 4-2 3:26
A. Meyers
South Lyon
Lapeer Lightning Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/14
W
F 4-0 1:41
C. Moore
Charlotte
Lapeer Lightning Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/14
W
F 2-0 1:00
N. Bovair
Carleton Airport
Lapeer Lightning Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/09
W
F 0-0 4:24
D. Gessner
OA Carlson HS
Dick Welsh Memorial Duals
Round 1
132
01/07
W
F 13-0 3:55
I. Cyphers
St Clair HS
Algonac Team Tournament
Round 1
132
01/07
W
F 2-0 1:41
C. Hackett
Yale HS
Algonac Team Tournament
Round 1
132
01/07
W
F 14-8 4:24
D. Gessner
OA Carlson HS
Algonac Team Tournament
Round 1
132
01/07
W
F 13-0 5:06
I. Cyphers
St Clair HS
Dick Welsh Memorial Duals
Round 1
132
01/07
W
F 2-0 1:42
C. Hackett
Yale HS
Dick Welsh Memorial Duals
Round 1
132
01/05
W
F 4-1 0:51
T. Walker
Port Huron HS
Utica HS @ Port Huron HS
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024